Nazwa zajęć Język angielski
Termin i czas trwania zajęć  Środa:
15:00 – 15:45 GR. I
15:50 – 16:35 GR. II
16:40 – 17:25 GR. III
17:30 – 18:15 GR. IV
Prowadzący Artur Porczyński

– Co jest naszym celem, co chcemy osiągnąć z dziećmi?
Zajęcia z języka angielskiego prowadzone są w niedużych grupach,
w swobodnej dla dzieci atmosferze, która sprzyja rozwijaniu najważniejszych, komunikacyjnych funkcji języka. Dokładamy starań, aby każde dziecko rozwijało pasje do nauki języków obcych oraz poszerzamy ich horyzonty kulturowe.
– Czego uczymy, co rozwijamy? Zajęcia języka angielskiego:

• rozwijają najważniejsze kompetencje językowe – słuchanie, czytanie, pisanie
    i mówienie,
  • przełamują barierę językową,
  • zapewniają ekspozycję dziecka na język angielski,
  • kształtują poprawną wymowę,
  • kształtują u dzieci pozytywne nastawienie do nauki języków obcych,
  • rozwijają samodzielność w nauce języka,
  • zapoznają z kulturą i obyczajami innych krajów, uczą tolerancji, postawy dialogu, otwartości i akceptacji,
  • ćwiczą umiejętność koncentracji, zdolność zapamiętywania,
  • rozwijają kreatywność i abstrakcyjne myślenie,
  • uczą pracy w grupie.
– Jakich używamy technik / metod? Zajęcia, to mieszanka skutecznych metod nauki języka angielskiego – metody komunikacyjnej, metody naturalnej, metody Total Physical Response, metody stacji dydaktycznych, oraz metody immersji językowej. Wykorzystywanie zróżnicowanych metod i dostosowywanie ich do naszych uczniów pozwalają na skuteczną naukę języka angielskiego.
– Jaki jest ogólny plan zajęć?
Jak realizujemy zajęcia?
Podczas zajęć korzystamy z programów sprawdzonych kursów – Kid’s Box, Family and friends, seria: Vocabulary, Grammar, Pronunciation in Use, English File, Keynote i innych. Często wychodzimy jednak poza utarty schemat lekcji języka obcego, wykorzystując różnego rodzaju gry, zabawy, wyzwania. Jako narzędzi, używamy też piosenek, filmów, projektów grupowych, elementów aktorskich czy plastycznych angażując zmysły i emocje dzieci oraz pobudzając ich aktywność.

Nauka odbywa się w atmosferze, która sprzyja przełamywaniu barier językowych. Uczniowie mają okazję korzystać z materiałów autentycznych, które wzmacniają świadomość istoty znajomości języka angielskiego i jego przydatności w życiu.  Oprócz treści językowych, podczas nauki wprowadzane są treści kulturowe poszerzające horyzonty uczniów, uczące tolerancji
i otwartości, a także uwrażliwiające dzieci na współczesne problemy, jak np. ochrona środowiska.

Stawiamy na rozwój wychowanków, wykorzystując nowe technologie w edukacji. Korzystamy z najnowszych rozwiązań multimedialnych. Podczas zajęć uczeń traktowany jest podmiotowo, partnersko, z indywidualnym podejściem, dostosowanym do predyspozycji dziecka.

Nauczyciel o sobie: Lektorem języka angielskiego jest Artur Porczyński – pasjonat edukacji, absolwent filologii angielskiej z bogatym doświadczeniem w nauczaniu dzieci i dorosłych. Prywatnie miłośnik podróży, lotnictwa i gry na gitarze basowej.