Modelowanie komputerowe i druk 3D

Nazwa zajęć Modelowanie komputerowe i druk 3D
Termin Środa:
Prowadzący Artur Porczyński
Opis zajęć: Druk 3D, to jedna z najszybciej rozwijających się technologii ostatnich lat. Jest wykorzystywana w medycynie, protetyce, architekturze czy tworzeniu prototypów. Podczas zajęć uczymy jak zaprojektować model 3D od zera, używając różnych narzędzi, w tym oprogramowania CAD używanego przez inżynierów, architektów czy grafików. Komputerowy projekt zamieniamy w fizyczny obiekt, dzięki dostępnej w pracowni drukarce 3D
Modelowanie i druk 3D łączą wiedzę z wielu dziedzin – informatyki, elektroniki, matematyki, inżynierii czy designu. Rozwijają myślenie przestrzenne, wyobraźnię i kreatywność. Podczas zajęć, uczestnicy nabywają umiejętności obsługi programów do modelowania komputerowego typu CAD, które pozwala im modelować trójwymiarowe obiekty, poznają historię i zastosowanie druku 3D, rodzaje stosowanej technologii, nauczą się obsługi drukarki 3D w technologii FDM, na której wydrukują zaprojektowanie obiekty 3D. Poznają rodzaje filamentów do druku 3D, nauczą się obsługi „slicera” – programu do przekładania komputerowego modelu trójwymiarowego na instrukcję zrozumiałą dla drukarki 3D, poznają podstawowe pojęcia związane z drukiem 3D (support, raft, infill, etc.), techniki postprocessingu (obróbki precyzyjnej) wydruków 3D.