Teatr “Z Głową w Chmurach”

Nazwa zajęć Teatr z Głową w Chmurach
Wiek uczestników 13-19 lat
Termin  Poniedziałek:
Prowadzący Małgorzata Suzuki
– Co jest naszym celem, co chcemy osiągnąć z dziećmi? Celem pracy jest stworzenie spektaklu, który podejmuje temat społeczny, interesujący młodzież. Uczniowie zaprezentują przedstawienie, będące ich głosem w sztuce, rodzicom, zaproszonym gościom oraz jurorom i publiczności konkursów teatralnych.
– Czego uczymy, co rozwijamy? W czasie prób Teatru z Głową w Chmurach uczniowie wykazują się kreatywnością i mają duży wpływ na kształt przedstawienia. Aby uzyskać zamierzony efekt sceniczny, uczestnicy zajęć pracują nad podstawowymi elementami warsztatu aktorskiego:

• oddechem przeponowo – żebrowym
  • uruchamianiem rezonatorów mowy
  • poprawną, sceniczną wymową głosek
  • interpretacją tekstu
  • scenami dialogowymi
  • budową postaci na scenie
  • tworzeniem relacji pomiędzy postaciami scenicznymi
  • konstrukcją scen aktorskich
  • wyobraźnią sceniczną
  • plastyką ciała
  • animacją przedmiotu
– Jak nasi wychowankowie mogą przygotować się do zajęć? Po wspólnym wyborze dramatu, uczniowie otrzymują scenariusz przedstawienia, który zobowiązani są przynosić na zajęcia.

Sugerowany jest luźny, swobodny strój oraz zaopatrzenie się w coś do picia.

Obowiązuje przynoszenie obuwia na zmianę.