Teatr “Dzieciaki z Teatralnej Paki”

Nazwa zajęć Teatr “Dzieciaki z Teatralnej Paki”
Termin Piątek:
Prowadzący Małgorzata Suzuki
– Co jest naszym celem, co chcemy osiągnąć z dziećmi? Celem pracy na zajęciach jest stworzenie spektaklu, który uczniowie zaprezentują rodzicom, zaproszonym gościom oraz jurorom i publiczności konkursów teatralnych.
– Czego uczymy, co rozwijamy? Zajęcia służą ogólnej edukacji teatralnej dzieci, a szczególnym zadaniem uczniów jest zdobywanie podstawowych elementów warsztatu aktorskiego, takich jak:

poprawna, sceniczna wymowa głosek

umiejętność budowania postaci na scenie

umiejętność improwizacji

używanie wyobraźni scenicznej

plastyka ciała i poczucie rytmu

Uczniowie będą nabywać umiejętności pracy w grupie poprzez wspólne działania artystyczne. Dzieci będą uczyć się empatii poprzez wcielanie się w różne role. Usprawniony aparat artykulacyjny, nauka głośnego i wyraźnego mówienia na pewno wpłynie pozytywnie na ich rozwój, także w innych dziedzinach życia. Poza zdobywaniem pewności siebie w czasie występów publicznych, poznają przyjemność uczestnictwa w kulturze.

– Jak nasi wychowankowie mogą przygotować się do zajęć? Uczniowie otrzymują scenariusz przedstawienia, który zobowiązani są przynosić na zajęcia.

Sugerowany jest luźny, swobodny strój oraz zaopatrzenie się w coś do picia.

Obowiązuje przynoszenie obuwia na zmianę.