II Wojewódzki Przegląd Teatrów Amatorskich TEATROSFERA

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w II Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich Teatrosfera

Przegląd organizowany jest przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy ul. Skorochód-Majewskiego 17, w Warszawie oraz Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej przy ul. Brożka 1a w Warszawie pod patronatem Teatru Baj oraz Teatru Rozmaitości w Warszawie.

Celem przeglądu jest prezentacja talentów oraz zdolności i umiejętności uczestników, a także wymiana doświadczeń artystycznych dzieci i młodzieży z placówek oświatowo-wychowawczych, znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego.

Prezentacje artystyczne oceniane będą w dwóch kategoriach:

1. Spektakl teatralny
  2. Piosenka aktorska

ETAP WOJEWÓDZKI: WYSTĘPY NA ŻYWO lub PREZENTACJA ONLINE (do wyboru)

• 1) WYSTĘPY NA ŻYWO: Uczestnicy przesyłają swoje zgłoszenia (karta zgłoszenia – załącznik nr 1 oraz zgody RODO – załącznik nr  do dnia 15.04.2024 r.
  • Zgłoszeni do Przeglądu uczestnicy zaprezentują swoje spektakle/interpretacje piosenek aktorskich
    na żywo w dniach 6-7.05.2024 r. (według harmonogramu podanego uczestnikom do dnia 26.04.2024 r.). Przesłuchania odbędą się od godz. 9:00, 6 i 7 maja 2024 r., w Młodzieżowym Domu Kultury w ZWPEK, ul. Brożka 1a w Warszawie
  • 2) PREZENTACJA ONLINE: Uczestnicy przesyłają swoje zgłoszenia (karta zgłoszenia – załącznik nr 1 oraz zgody RODO – załącznik nr 2) oraz prezentacje w sposób określony w warunkach uczestnictwa do dnia 15.04.2024 r.

GALA FINAŁOWA: Odbędzie się 6.06.2024 r. w Scenie Relax, ul. Złota 8, 00-019 Warszawa (szczegółowy harmonogram godzinowy zostanie przekazany zaproszonym zespołom drogą telefoniczną i mailową).

Występy (spektakle teatralne oraz piosenki aktorskie) oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych:

• 7-10 lat
  • 11-13 lat
  • 14-19 lat

Grupa teatralna powinna liczyć od 3 do 16 osób. O kategorii wiekowej decyduje wiek większości uczestników (2/3 zespołu).

W kategorii “piosenka aktorska” mogą występować soliści i duety. Młodzi artyści przygotowują 2 utwory.

Przegląd jest wpisany i uwzględniony w kuratoryjnym „Wykazie zawodów sportowych, wiedzy i artystycznych 2024”. Laureat I, II lub III miejsca zdobywa dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Zgłoszenia do przeglądu przyjmujemy od przedstawicieli placówek oraz instruktorów/nauczycieli prowadzących grupy teatralne lub zajęcia piosenki aktorskiej na adres: teatrosfera@eduwarszawa.pl

Osoba do kontaktu:
Katarzyna Tkacz
tel. 22 836 13 13 wewn. 21

Załączniki:

Regulamin: http://mdk.zwpek.pl/wp-content/uploads/2024/02/Regulamin-II-Wojewodzki-Przeglad-Teatrow-Amatorskich-Teatrosfera-2024-patronat.pdf

Karta zgłoszenia SPEKTAKL TEATRALNY: Zalacznik-nr-1-Karta-zgloszenia_-II-Wojewodzki-Przeglad-Teatrow-Amatorskich-Teatrosfera-2024-SPEKTAKL-TEATRALNY-1.pdf

Karta zgłoszenia PIOSENKA AKTORSKA: Zalacznik-nr-1-Karta-zgloszenia_-II-Wojewodzki-Przeglad-Teatrow-Amatorskich-Teatrosfera-2024-PIOSENKA-AKTORSKA-1.pdf

Obowiązek informacyjny – NIEPEŁNOLETNI: Zalacznik-nr-2-obowiazek-informacyjny_II-Wojewodzki-Przeglad-Teatrow-Amatorskich-Teatrosfera-niepelnoletni-uczestnicy-Przegladu-1.pdf

Obowiązek informacyjny – PEŁNOLETNI oraz INSTRUKTOR/OPIEKUN: Zalacznik-nr-2-obowiazek-informacyjny_II-Wojewodzki-Przeglad-Teatrow-Amatorskich-Teatrosfera-pelnoletni-uczestnicy-Przegladu-oraz-instruktorzy-1.pdf